Voordat we voor AS Watson ‘WatsonNext: jouw Carrière Coach’ opleverde, (BETA-)testte we deze eerst uitvoerig met enthousiaste verkoopmedewerkers, (assistent) filiaalmanagers, HR Business partners en onze contactpersonen bij AS Watson L&D.

Het was fantastisch om de eerste reacties te zien en de ontzettend waardevolle feedback te ontvangen.

Waarom BETA-tests zo belangrijk zijn voor ons:
  1. Gebruikersgerichte ontwikkeling: We geven eindgebruikers en andere belanghebbenden de kans om de eerste versie van onze leeroplossing te testen. Deze feedback is net zo essentieel als een filiaalmanager die luistert naar de meningen van klanten om de service te verbeteren.
  2. Iteratieve verbetering: Met de feedback die we ontvangen, verfijnen we onze leeroplossing om beter te voldoen aan de behoeften en verwachtingen van de gebruikers. Samen zorgen we voor het beste resultaat.

Een enorme dank aan iedereen die heeft meegedaan aan onze BETA-test en aan het team van AS Watson L&D voor het mogelijk maken! 🙏

Voordat je gaat, er is nog een toetje!

  • The Employee Vending Machine

    Profiel foto van Remco van den Hout

    Remco van den Hout

    30 juni 20261 min
  • Waar werving stopt, begint onboarding.

    Profiel foto van Remco van den Hout

    Remco van den Hout

    24 juni 20261 min
  • Je bent nieuw. Je hebt net je eerste taak zelfstandig gedaan.

    Profiel foto van Remco van den Hout

    Remco van den Hout

    23 juni 20261 min